با سلام و درود خدمت شما عزیزان و بزرگواران

خوشحالیم و قدردانیم که در مدت چند ماهی که با پرستافا خدمت عزیزان بوده‌ایم مورد حمایت بی‌شائبه همکاران و همراهان و مدیران فروشگاههای اینترنتی ایران و همچنین مشتریان عزیزمان بوده ایم و در این مدت هر چند کوتاه نیز به حق توانسته ایم پرستاشاپ ایران را چند پله با کمک شما بزرگواران ارتقا داده و تحولات مثبتی را ایجاد نماییم!

تمامی این دستاوردها و نتایج قطعا با حمایت و همراهی شما عزیزان و بزرگواران میسر بوده و خوشحالیم که در کنار شما دوستان عزیز توانسته‌ایم قدمهای مثبتی را برداریم!

ما از همان زمانی که برای پرستافا آغاز به برنامه ریزی کردیم، ایده ها و برنامه های بزرگی را داشته که خوشبختانه تا به امروز حداقل نیمی از این برنامه ها را توانسته‌ایم پیاده کنیم و امیدواریم به زودی بتوانیم به اصل و نتیجه نهایی برنامه‌ها برسیم!

پرستاشاپ ؛ مشکلات گذشته و چشم‌انداز آینده!

اگر چه پرستاشاپ در ایران به واسطه فعالان و توسعه‌دهندگان فعال و زحمتکش آن، به نسبت سایر فروشگاه سازها فضای بسیار بهتر و موفق تری را داشته اما باز هم مشکلات و ایراداتی را داشته که موجب رنجش خیلی از فعالان این حوزه بوده است که مفتخریم پرستافا توانسته راه حل های مفیدی را در این زمینه ارائه نماید!

1. راه حلی هوشمند برای مشکلات بومی سازی!

از جمله آن مشکلات میتوان به مشکلات متعدد نسخه های فارسی و تاخیر در آپدیتها و عدم امکان استفاده از نسخه های به روز و رسمی اشاره نمود. اولین قدم و شاید مهمترین قدم ما رفع این مشکل بود و خوشبختانه توانستیم با یک ایده ناب و جدید و برای اولین بار در ایران در بین تمام فروشگاه سازها تنها به کمک یک ماژول بومی سازی هسته رسمی پرستاشاپ را انجام دهیم!

این ایده انقلابی توانست پرستاشاپ فارسی را به طور کامل متحول نماید و خوشحالیم که خواب آلودگی گذشته را از بین برده و امروز جنب و جوش بیشتری راه در این حوزه شاهد هستیم!

امروز بومی ساز پرستافا بیش از 300+ مشترک و استفاده کننده دارد و تقریبا هر روز فروشگاههای بیشتری به پرستاشاپ رسمی مهاجرت کرده و از پرستاپلاس استفاده می‌نمایند!

اگر با پرستاپلاس آشنا نیستید ...

اگر هنوز با پرستاپلاس آشنا نیستید یا اطلاعات کمی در این رابطه دارید، توصیه می کنیم ابتدا این مقاله را در در رابطه با پرستاپلاس مطالعه نمایید ، در این مقاله گفته ایم چرا باید از پرستاپلاس استفاده کنیم!

پس از مطالعه میتوانید از صفحه دانلود پرستاشاپ فارسی آخرین نسخه را دانلود و بر روی پرستاشاپ خود نصب نمایید!

2. گام و ایده ای حرفه‌ای برای کمبود ابزارها و امکانات مفید

یکی از مشکلات بزرگ پرستاشاپ کمبود امکانات و ابزارهای فارسی موجود بوده است. گاها پیش آمده که در گذشته برای کوچکترین امکانات نیاز به هزینه یا تخصص و دردسرهایی بوده! پرستاپلاس نه تنها راه حلی برای بومی سازی هوشمندانه بود بلکه راه حلی را برای استفاده از ابزارها و امکانات بیشتر و پیشرفته‌تر فراهم ساخت!

برا اولین بار در جهان امکان پلاگین نویسی و توسعه پرستاشاپ با کمک پلاگین‌ها به کمک پرستاپلاس و تلاش شبانه‌روزی پرستافا ایجاد شد! پلاگین ها سریع و کوچک و کارآمد هستند و میتوان با آنها هر کاری را انجام داد!

مفتخریم و خوشحالیم که در مدت کوتاهی توانسته ایم چند پلاگین بسیار مفید و کارآمد را برای پرستاشاپ منتشر کنیم که تمامی این پلاگین ها و ابزارها تنها با یک کلیک دانلود و آماده نصب و استفاده خواهد بود!

پرستاپلاس همراه با شما در پرستاشاپ 1.7 !

طی ماههای آتی باید به پرستاشاپ 1.7 مهاجرت کرد و می‌دانیم که این کار سخت خواهد بود به خصوص اینکه مشکلات زیادی از جمله کمبود ابزارها و امکانات در 1.7 بیشتر از هر زمان دیگری وجود خواهد داشت! نگران نباشید پرستاپلاس همزمان با 1.6 و 1.7 سازگار بوده و اگر امروز از مشترکان و استفاده کنندگان پرستاپلاس هستید در نسخه 1.7 نیز مشکلی نداشته و میتوانید از دهها امکان و ابزار مفید و موجود در پرستاپلاس استفاده کنید و کمبودهای موجود را تا حدودی برطرف نمایید!

3. با کمک پرستافا و پرستاپلاس شما هم توسعه دهنده پرستاشاپ شوید!

پرستاشاپ یک سیستم اپن سورس و رایگان بوده و مهمترین مزیت آن امکان مشارکت در توسعه و بهبود ابزارها و امکانات آن است! توسعه این سیستم نیازمند دانش برنامه نویسی به زبان وب و PHP بوده و نیاز به رعایت قواعد خاصی میباشد!

همانطور که متوجه شدید ما از مدتها قبل شروع به ترجمه و انتشار مطالب و مقالات رسمی پرستاشاپ کرده ایم تا ارتباط بهتر و بیشتری را بین جامعه کاربری پرستاشاپ ایجاد نماییم به خصوص مقالاتی ویژه توسعه دهندگان از جمله آموزشها و مصاحبه و متدهای مفید که میتوانند بسیار مفید باشند!

اگر چه با تلاش و تمرین و مطالعه داکیومنتهای رسمی پرستاشاپ میتوان اولین قدمهای توسعه پرستاشاپ را برداشت اما حقیقتا یادگیری از طریق داکیومنتها و متد و API رسمی پرستاشاپ کمی در ابتدای کار سخت بوده و ممکن است شما عزیزان را با مشکلاتی مواجه نماید!

پرستافا برای اولین بار در جهان در تابستان گذشته متد ویژه ای را برای افزودن امکانات و قابلیتها به پرستاشاپ معرفی کرد! از ویژگی مهم آن میتواند سادگی ، راحتی و کوچکتر بودن کدها و سریعتر شدن توسعه پرستاشاپ دانست!

ما نام آن را پلاگین های پرستاشاپ گذاشته ایم پس قبل از هر چیز بدانید که پرستاشاپ به صورت رسمی فقط امکان ماژول نویسی را دارد و پلاگین ها متد ویژه و خاصی است که توسط پرستافا به پرستاشاپ اضافه میگردد!

پلاگین ها تشابه زیادی با ماژولها دارند یعنی میتوان همان کارها و قابلیتهای ماژولها را به کمک پلاگین ها نوشت با این تفاوت که پلاگین ها ساده تر و سریعتر بوده و میتواند برای رفع نیازها بسیار مفید باشد و همچنین مهمتر از آن قدمی بسیار راحت و سریع برای یادگیری توسعه پرستاشاپ خواهد بود!

با پلاگین سریعتر یادبگیرید و راحتتر توسعه دهید!

به کمک پلاگین ها نه تنها توسعه پرستاشاپ راحتتر خواهد بود بلکه یادگیری پرستاشاپ نیز سریعتر و راحتتر بوده و منحنی یادگیری توسعه پرستاشاپ را برای شما کوتاه تر خواهد کرد!

البته این را باید بدانید که یادگیری توسعه هر سیستم مدیریت محتوا یا تجارت الکترونیک، نیازمند اطلاعات پایه ای و پیش زمینه های اولیه ای از توسعه وب مانند HTML ، CSS و جاوا اسکریپت و در اینجا زبان برنامه نویسی PHP (برای پرستاشاپ) می باشد!

بنابر این اگر این اطلاعات پایه ای را دارا میباشید این مژده را به شما می‌دهیم که شما هم به زودی به دوره های آموزشی پرستافا یک توسعه دهنده پرستاشاپ خواهید بود، تنها کافی است با ما همراه باشید!

4. تابستان آغاز تحولات و پاییز تکمیل این تحولات خواهد بود!

ماه‌ها از فعالیت رسمی پرستافا میگذرد و به زودی اتفاقات بزرگی که برای آن تلاش و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تحقق خواهند یافت و با کمک هم خواهیم توانست مشکلات پرستاشاپ را برطرف نماییم!

انجمن رسمی پرستافا افتتاح شد!

همزمان برای دسترسی بهتر و گفتگوی راحتتر پیرامون مباحث مختلف از جمله پشتیبانی محصولات و همچنین آموزشها و پرسش و پاسخ ها پیرامون توسعه پرستاشاپ انجمن رسمی پرستافا در باشگاه وبمستران ایران افتتاح شد!

این انجمن ویژه شما عزیزان و بزرگواران برای ارتباط بهتر و همچنین امکان گفتگوی بهتر و راحتتر ایجاد شده است همزمان با انتشار هر آموزش یا معرفی محصولات و خدمات پرستافا یک تاپیک رسمی در وبمستران ایجاد شده و در آن آماده شنیدن انتقادات پیشنهادات و یا پرسش و پاسخ پیرامون اشکالات و آموزشها هستیم!

صفحه رسمی پرستافا در وبمستران ( این صفحه را دنبال کنید!)

انجمن رسمی پرستافا

امیدواریم با این گام بتوانیم ارتباط بهتر و مفیدتری را با شما عزیزان برقرار نماییم!

در انجمن رسمی پرستافا چهار زیر انجمن نیز وجود دارد که به این صورت میتوانیم آنها را شرح نماییم:

 1. انجمن پرسش و پاسخ پرستافا :
  این بخش محیطی مشابه سایت های پرسش و پاسخ داشته و میتوانید سوالات خود را بپرسید و به جوابها امتیاز داده یا بهترین پاسخ را انتخاب نمایید!
 2. انجمن عمومی و اخبار پرستافا :
  این بخش که همان انجمن اصلی است، پیرامون طرح موضوعات عمومی اخبار و مسائل مرتبط با پرستاشاپ بوده و میتواند هر موضوعی را ( ترجیحا به جز موضوعاتی که انجمن اختصاصی دارند) را شامل گردد!
 3. انجمن پشتیبانی خدمات و محصولات پرستافا:
  این بخش به جهت طرح موضوعات مرتبط با محصولات و خدمات پرستافا چه تجاری و چه رایگان میباشد البته پشتیبانی مشتریان همچنان از بخش تیکنیگ انجام گرفته و این انجمن برای امور پشتیبانی محصولات رایگان و همچنین آموزش ، راهنمایی یا سوالات قبل از خرید محصولات تجاری یا انتقادات و پیشنهادات مرتبط باشد!
 4. انجمن توسعه دهندگان پرستافا :
  این بخش ویژه آموزشها و مباحث مرتبط با توسعه پرستاشاپ میباشد امیدوارم این انجمن بتواند توسعه دهندگان خوبی را برای پرستاشاپ در ایران پرورش دهد تا آنها نیز بتوانند در این حوزه قدم های مثبتی را بردارند! تیم توسعه پرستافا آماده است تا در این مسیر هر چه در توان دارد به شما عزیزان کمک کند!

به باشگاه توسعه دهندگان پرستاشاپ بپیوندید!

اگر شما هم مثل ما علاقمند به یادگیری پرستاشاپ و توسعه آن هستید چه برای رفع نیازهای خود و چه به عنوان یک توسعه دهنده پرستاشاپ همین حالا به باشگاه توسعه دهندگان پرستافا بپیوندید!

در اطلاعیه های آتی در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد! تا آن زمان توصیه میکنیم در انجمن توسعه دهندگان پرستافا مشارکت نموده تا بیشتر با یکدیگر آشنا شویم!

برای یادگیری توسعه پرستاشاپ آماده اید!؟

همانطور که بیان شد زین پس مقالات متعددی در پرستافا منتشر خواهد شد و یک تاپیک رسمی نیز پیرامون آن در انجمن رسمی پرستافا ایجاد خواهد گردید و در آن سعی خواهیم نمود که تاجایی که میتوانیم به شما در این زمینه کمک نماییم!

پس از همین حالا قلم و کاغذ (بهتر است بگوییم موس و کیبورد) خود را آماده کنید تا اولین قدم های توسعه پرستاشاپ را بردارید!

 

ما آماده ایم شما چطور ؟!

 

با احترام فراوان

تیم توسعه پرستافا