با سلام و درود خدمت همراهان و همیاران همیشگی پرستافا

چندی پیش اطلاعیه ای در رابطه با برنامه های جدید و عمومی ما در زمینه پرستاشاپ و فروشگاه های اینترنتی تحت برند جدید پرستافا منتشر گردید. پیرو این اطلاعیه ها ، امروز مفتخریم اعلام نماییم اولین بومی ساز پرستاشاپ 1.7 توسط پرستافا منتشر گردید!

لازم به ذکر است این بومی ساز توسط ماژول به هسته پرستاشاپ اصلی اضافه گردیده و همزمان هماهنگ با دو نسخه پرستاشاپ جدید 1.7 و نسخه رایج 1.6 میباشد!

همانطور که مطلع هستید پرستاشاپ 1.7 مدتی است که ارائه گردیده ، این نسخه از پرستاشاپ شامل تغییرات مثبت و نسبتا گسترده ای میباشد که به همین جهت و به دلیل برخی ناسازگاری ها با نسخه پیشین خود یعنی 1.6 هنوز این نسخه قابل استفاده نبوده و هیچ ماژول یا قالب فارسی از این نسخه پشتیبانی نمیکند و حتی نسخه فارسی آن نیز تا به امروز منتشر نشده بود!

امروز مفتخریم و خوشحالیم اعلام نماییم ، با تلاش فراوان ما از زمان انتشار نسخه 1.7 تا به امروز ، اولین بومی ساز پرستاشاپ در ایران آن هم نه با تغییرات هسته بلکه بومی ساز تحت یک ماژول با قابلیت نصب بر روی نسخه اصلی پرستاشاپ و همزمان هماهنگ با نسخه های 1.6 و 1.7 منتشر میگردد!

بومی سازی پرستاشاپ توسط ماژول برای اولین بار در ایران توسط پرستافا ارائه میگردد!

بومی سازی پرستاشاپ به شیوه ای جدید!

تا پیش از انتشار بومی ساز پرستافا ، بومی سازی پرستاشاپ با تغییرات گسترده در هسته پرستاشاپ حاصل میگردید، در واقع هسته پرستاشاپ را از استاندارد خارج شده و طبیعتا در مواردی ممکن بود باعث ایجاد مشکلاتی گردد. ماژول بومی ساز پرستافا بدون نیاز به تغییر در هسته تنها با نصب  یک ماژول به نام #پرستاپلاس بر روی هسته اصلی پرستاشاپ این وظیفه مهم را برعهده خواهد گرفت.

#پرستاپلاس مجموعه ابزارهای مفید و کارآمد پرستاشاپ
همانطور که در اطلاعیه های قبلی بیان شد (اینجا) ، ماژول پرستاپلاس با هدف ایجاد و توسعه مجموعه ابزارهای مورد نیاز و مفید پرستاشاپ توسعه داده شده است! بومی ساز پرستافا ، نیز تنها بخشی از ابزارهای ماژول پرستاپلاس میباشد. برای استفاده از امکانات پرستاپلاس از جمله بومی ساز تنها کافی است ماژول پرستاپلاس را به رایگان دانلود و بر روی همان هسته اصلی پرستاشاپ نصب نمایید.

بومی سازی هسته پرستاشاپ به آسانی نصب کردن یک ماژول !

به کمک بومی ساز پرستافا که تحت ماژول #پرستاپلاس منتشر میگردد ، به راحتی میتوان پس از نصب نسخه پرستاشاپ اصلی ، صرفا با نصب ماژول #پرستاپلاس آن را فارسی و بومی نمود. البته توجه نمایید که در هنگام نصب ، زبان فارسی را انتخاب نمایید!

بومی سازی با ظاهری زیبا و فونت های چشم نواز و انعطاف پذیر

بومی سازی از طریق ماژول بومی ساز پرستافا ، این بستر را فراهم ساخته تا بتوانیم ظاهری زیباتر و جذابتر از گذشته را برای فروشگاه و به خصوص بخش مدیریت ایجاد نماییم. بومی ساز پرستافا از همان نسخه آزمایشی اول چند فونت زیبا را دارا میباشد که به دلخواه میتوان یکی از آنها را انتخاب نمود!

بستر فراهم شده از طریق بومی ساز پرستافا ، این امکان را فراهم میسازد تا علاوه بر ظاهر جذاب ، زیبا و چشم نواز ، در آینده تنظیمات و امکانات بیشتری را برای پرستاشاپ از طریق این ماژول فراهم ساخت!

بومی سازی پرستاشاپ بدون دستکاری هسته

بومی سازی از طریق ماژول بومی ساز پرستافا ، بهترین روش و راهکار برای بومی سازی میباشد چرا که بومی سازی بدون ( یا با کمترین ) تغییرات در هسته انجام میگردد. بدین معنی که از همان نسخه اصلی پرستاشاپ استفاده می‌نمایید و صرفا یک ماژول برروی نسخه اصلی پرستاشاپ شما برای این کار نصب میگردد!

عدم دستکاری و تغییر در هسته پرستاشاپ ، عملا این مزیت مهم را در پی خواهد داشت که هسته پرستاشاپ از دستکاری و تغییرات غیر مجاز در امان باشد و در نتیجه در بلند مدت هسته فروشگاه شما کمتر با خرابی و اشکالات فنی مواجه گردد!

ارتقا هسته پرستاشاپ بدون دردسر

بومی ساز ارائه شده توسط پرستافا این امکان را میدهد که به کمک ماژول «ارتقا با یک کلیک» بدون دردسر و نگرانی های مربوط به سازگار یا ناسازگار بودن هسته پرستاشاپ، به کمک همان مخزن اصلی پرستاشاپ ، هسته فروشگاهتان را ارتقا دهید!

با بومی ساز پرستافا ، شما همیشه از نسخه اصلی پرستاشاپ استفاده میکنید پس همیشه با نسخه های اصلی سازگار خواهید بود. (البته توصیه همیشه ما این است که حتما قبل از هر کار فنی مانند ارتقا یک پشتیبان کامل از فروشگاهتان تهیه نمایید.)

استاندارد شده با حالتهای مختلف ، زبان های مختلف و چند فروشگاهی

تاپیش از این به دلیل تغییرات گسترده در هسته پرستاشاپ و خارج شدن از استاندارد نسخه اصلی ، معمولا فروشگاه برای برخی نیازها مثلا حالت چند فروشگاهی و چند زبان پرستاشاپ با اختلالاتی مواجه میگردید به ناچار این افراد مجبور به استفاده از چند هسته پرستاشاپ شده و از برخی امکانات مفید پرستاشاپ محروم میشدند!

آخرین نسخه پرستاشاپ همیشه در دسترس!

به کمک ماژول بومی ساز پرستافا ، عملا دیگر نیازی به انتشار نسخه فارسی پرستاشاپ وجود ندارد و تنها با نصب فروشگاه ساز پرستاشاپ ( همان سورس اصلی ) و با نصب بومی ساز پرستافا ، نسخه های 1.6 و 1.7 پرستاشاپ را به راحتی بومی نمایید! برای راحتی شما همیشه آخرین نسخه توصیه شده  پرستاشاپ را در صفحه دانلود پرستاشاپ قرار خواهیم داد.

بومی ساز پرستافا با همه نسخه های جدید 1.6 و 1.7 هماهنگ است. بنابر این شما میتوانید همه نسخه های پرستاشاپ 1.6 و 1.7 ارائه شده را بدون مشکل بومی نمایید! و دیگر نیاز به انتظار کشیدن برای دریافت نسخه جدید فارسی نخواهید بود! این یعنی هسته فروشگاه شما هسته استاندارد پرستاشاپ است و به هیچ توسعه دهنده ای وابسته نیستید!

همکاری و ارتباط بیشتر تیم پرستافا با پرستاشاپ دات کام

تیم اصلی پرستاشاپ در تلاش است تا در آینده اشکالات هسته پرستاشاپ در سایر زبانها را بیشتر از گذشته حل نماید، ما از این فرصت استفاده نموده و در تلاش خواهیم بود تا با ارتباط با تیم اصلی از طریق سامانه های ارتباطی موجود ، مشکلات و مواردی که در بومی سازی پرستاشاپ وجود داشته را با آنها در میان گزاریم و امیدوار به این باشیم که بخش اصلی و هسته ای بومی سازی را در هسته نسخه جدید پرستاشاپ فراهم سازیم تا بیشتری سازگاری را در نسخه اصلی پرستاشاپ با نسخه فارسی تجربه نماییم!

اگر چه ما توانسته ایم بدون تغییرات گسترده در هسته پرستاشاپ ، این بومی سازی را انجام دهیم ، اما به راهکارهای مفیدی دست یافته ایم که میتواند در هسته پرستاشاپ قرار گرفته و حتی برای سایر زبانها و ملیت ها نیز استفاده گردد!

ماژول بومی ساز #پرستاپلاس در این زمان نیاز به دو تغییر کوچک در هسته است ، یکی برای هماهنگ سازی با ماژولهای بومی و دیگری تاریخ ها که دومی با امکان ویژه بازنویسی ( اورراید ) انجام میگردد. در نسخه آتی و با همکاری تیم اصلی پرستاشاپ دات کام امیدواریم این مشکلات هسته نیز برطرف گردد.

از چه نسخه ای استفاده کنیم ؟!

بومی ساز پرستافا با هر دو نسخه 1.6 و 1.7 سازگار است اما هنوز نسخه 1.7 برای استفاده عمومی مشکلاتی دارد که مربوط به هسته اصلی پرستاشاپ میباشد ، این مشکلات مرتبط با بومی ساز نبوده و بیشتر مرتبط با مواردی نظیر عدم سازگاری ماژولها و قالبهای جدید ، مشکل واحد های پولی و قسمت های جدید پرستاشاپ میباشد.

امیدواریم به زودی این مشکلات نیز برطرف شده و بتوانیم نسخه 1.7 را نیز پیشنهاد نماییم ، اما برای حالا توصیه ما استفاده از نسخه 1.6 میباشد ، این نسخه رایج بوده و تقریبا همه فروشگاه ها از این نسخه استفاده مینمایند و ماژولها و قالبهای سازگار زیادی را نیز دارا میباشد.

این نسخه آزمایشی است!
نسخه ارائه شده فعلی بومی ساز پرستافا ، نسخه آزمایشی این ماژول میباشد. بدین معنی که ممکن است مشکلات و نواقصی در آن وجود داشته باشد بنابر این توصیه دیگر ما این است که تا انتشار نسخه پایدار این ماژول منتظر بمانید! اگر همین حالا هم میتوانید بدون مشکل از این ماژول استفاده نمایید.

نسخه پایدار چه زمانی منتشر میشود؟

ما هر لحظه آماده رفع مشکلات و باگ های احتمالی این ماژول هستیم فقط منتظریم تا آنها را شناسایی نماییم! برای این موضوع توصیه میکنیم شما هم در این تلاش با ما سهیم باشید و از طریق راههای ارتباطی مانند کامنت گزاری در همین مطلب و یا از طریق گروه تلگرام ایجاد شده برای چنین مواقعی ، با ما در میان بگذارید!

مژده به کاربران فعلی نسخه پرستاشاپ فارسی ؛

کاربران و مدیران محترم که نسخه پرستاشاپ آنها ، نسخه پرستاشاپ فارسی میباشد از این پس میتوانند با نصب این ماژول همزمان از مزایای این بومی ساز استفاده نموده و در آینده دیگر نیازی به نسخه پرستاشاپ فارسی نخواهند داشت و طبیعتا میتوانند در زمان ارتقا از همان نسخه اصلی پرستاشاپ دات کام استفاده نمایند!

تنها پس از نصب از بخش تنظیمات بومی ساز پرستاپلاس ، تقویم جلالی درون ماژولی بومی ساز را غیرفعال نمایید! پس از آپگریت به هسته اصلی پرستاشاپ این تقویم را فعال نمایید!

بومی ساز پرستافا را از کجا دانلود کنم ؟

برای دانلود بومی ساز پرستاشاپ فارسی لطفا به این صفحه مراجعه نمایید.

 صفحه دانلود (بومی ساز) پرستاشاپ فارسی 


در کانال و گروه تلگرام پرستافا جهت همفکری عضو شوید!

گروه تلگرام «مدیریت و توسعه پرستاشاپ فارسی» با هدف گفتگو پیرامون مسائل و راهکارهای مدیریتی و همچنین توسعه پرستاشاپ فارسی ایجاد گردیده است. امید است بتوانیم یک کامیونیتی و جامعه کاربری فعال در حوزه پرستاشاپ فارسی ایجاد نموده و با کمک به یکدیگر بتوانیم تجارت الکترونیک بهتری را تجربه نماییم! توصیه میکنیم همین حالا در گروه تلگرام پرستافا مشترک شوید!

گروه تلگرام «مدیریت و توسعه پرستاشاپ فارسی»

https://t.me/joinchat/AAAAAENFNX9IkmSbAQoVWA

همچنین میتوانید برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های مرتبط با بومی ساز و سایر مسائل مرتبط با پرستاشاپ در کانال تگرام پرستافا عضو شوید.

https://t.me/prestafa

 

در پایان و به طور خلاصه مزایای بومی ساز پرستافا که تحت ماژول #پرستاپلاس منتشر میگردد را اینگونه بیان مینماییم :

چرا بومی ساز پرستافا تحولی در پرستاشاپ فارسی است ؟!

 • بومی سازی به شیوه ای جدید و برای اولین بار توسط پرستافا در ایران
 • بومی سازی هماهنگ با هر دو نسخه اصلی 1.6 و 1.7
 • استفاده از همان نسخه اصلی استاندارد هسته پرستاشاپ بدون نیاز به دریافت نسخه فارسی شده
 • بومی سازی و راستچین به سادگی و آسانی تنها با نصب ماژول #پرستاپلاس برروی هسته اصلی پرستاشاپ
 • بومی سازی با ظاهری زیبا و فونت های چشم نواز و انعطاف پذیر
 • ابزارها و امکانات رایگان در کنار بومی ساز در نسخه های آتی ماژول
 • بومی سازی با کمترین تغییر در هسته تنها با نصب یک ماژول
 • خرابی های کمتر هسته به علت عدم دستکاری هسته
 • رفع مشکلات خاص در اثر استاندارد سازی هسته مانند چند فروشگاهی و چند زبانه
 • آخرین نسخه پرستاشاپ همیشه در دسترس!
 • ارتقا پرستاشاپ از طریق مخزن اصلی پرستاشاپ بدون مشکل و نگرانی
 • عدم وابستگی و انتظار برای انتشار نسخه فارسی پرستاشاپ
 • حذف تغییر اعمال شده بومی ساز تنها با غیرفعال یا حذف نصب کردن ماژول


تمام تلاش ما در این حوزه صرفا با حمایت و همراهی و همیاری شما محقق خواهد شد. امیدواریم همچنان گذشته همراه و در کنار ما باشید تا بتوانید تجربه شیرینی تری را تجارت الکترونیک در کنار هم تجربه نماییم.

تجارت الکترونیک با هم و در کنار هم معنی خواهد داشت!