سری مطالب آشنایی با چهره‌های پشت پرده و فعالان پرستاشاپ!

ما در پرستافا در تلاش هستیم تا ارتباط جامعه کاربری و فعالان حوزه پرستاشاپ را تقویت نماییم چرا که معتقدیم یک جامعه کاربری پویا و فعال می‌تواند رشد این اکوسیستم را افزایش داده و موفقیت را برای همه افراد فعال آن حوزه تضمین نماید!

در همین راستا در تلاش هستیم تا به مرور سری مطالبی را در این زمینه منتشر نماییم، که امیدواریم بتواند کمکی در تحقق این هدف در حوزه پرستاشاپ نماید!

این مقاله ترجمه‌ای است از مصاحبه منتشر شده در وبلاگ رسمی پرستاشاپ که توسط آقای حامد جمشیدپور عزیز (از حامیان بزرگوار پرستافا و فعالان جامعه کاربری پرستاشاپ) ترجمه شده و ضمن تشکر از این بزرگوار برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی در زندگی و کسب و کارشان داریم.

Prestashop interview: Marcin Szperlik

یک اجتماع متن باز (Open Source) بسیار فراتر از ارسال چند درخواست تغییر توسط غریبه‌ها و افراد ناآشناست.

برای شناخت افراد و چهره‌هایی که زمان و مهارت‌های خود را در پروژه متن باز پرستاشاپ به اشتراک گذاشته‌اند و با تخصص خود پرستاشاپ را در راه توسعه یاری کرده‌اند، بخش جدیدی در وب سایت رسمی پرستاشاپ ایجاد شده است.

پرستاشاپ در اقدامی جدید و جالب توجه از این پس سلسله مصاحبه‌هایی با افراد پشت پرده در هر سطحی خواهد داشت. این هفته با آقای مارسین اسپرلیک (Marcin Szperlik) آشنا می‌شویم. پس با پرستاشاپ فارسی همراه باشید.

لطفا کمی در مورد خود توضیح داده و بگویید که چه شد که با پرستاشاپ درگیر شدید؟

طراح قالب Warehouseسلام، من یک توسعه دهنده ارشد و یک طراح از کشور لهستان هستم. در چند سال گذشته پرستاشاپ شغل ثابت و تمام وقت من بوده است و بطور روزانه و مرتب بر روی آن کار می‌کردم. البته من با سیستم‌های تجارت الکترونیک (اسکریپت‌های فروشگاهی) مختلفی کار کرده‌ام اما از سال ۲۰۱۰ پرستاشاپ سیستم مورد علاقه من بوده است. در سال ۲۰۱۲ من قالب Warehouse را برای پرستاشاپ ساختم که اتفاقا بسیار محبوب شد و به یکی از پرفروش‌ترین قالب‌های پرستاشاپ تبدیل شد.

 

شما خالق قالب Warehouse یکی از محبوب‌ترین قالب‌های پرستاشاپ هستید و در حال حاضر مشغول طراحی یک قالب برای نسخه ۱.۷ پرستاشاپ هستید. احساس شما در مورد تغییرات شیوه طراحی قالب برای نسخه ۱.۷ پرستاشاپ چیست؟

ساختار جدید بخش کاربری در پرستاشاپ ۱.۷ عالی است. ساختار جدید این امکان را به ما می‌دهد که طراحی بسیار حرفه‌ای‌تری داشته باشیم، آن هم با سرعت بالاتر و ساختار کُد بهتر. نسخه جدید پرستاشاپ از آخرین تکنولوژی‌های طراحی وب بهره می‌برد و کار با آن بسیار دلچسب است. من که عاشقشم.

همچنین یکی از تغییرات مورد علاقه من در نسخه جدید پرستاشاپ، حذف هسته جاوا اسکریپت بخش کاربری از فایل قالب است. به کمک این تغییر خوب، مشکلات ناشی از ناسازگاری کاهش یافته و عملیات به روز رسانی ساده‌تر خواهد شد.

نظر شما در مورد قالب پیش‌فرض پرستاشاپ چیست؟

من قالب Warehouse را با استفاده از قالب کلاسیک پرستاشاپ طراحی کرده و توسعه دادم. در برخی قسمت‌ها فایل‌های قالب پیش‌فرض پرستاشاپ را با فایل‌های قالب کلاسیک جایگزین کردم چرا که توسعه به این روش برای من راحت‌تر بود. به عقیده من قالب پیش‌فرض پرستاشاپ برای ساخت پروژه‌های شخصی‌سازی شده بسیار عالی است.

پندی که به طراحان جدید قالب می‌دهید چیست؟

من معتقدم که امکان شخصی‌سازی‌های وسیع یک فاکتور بسیار مهم در قالب‌های فروشگاهی است. گاهی اوقات من قالب‌های زیبایی می‌بینم که از نظر فروش به موفقیت خاصی نمی‌رسند چرا که این امکان را به مدیر فروشگاه نمی‌دهند که بتوانند به سادگی قالب خود را شخصی‌سازی کرده و ظاهری متفاوت از نسخه دموی آن قالب برای خود طراحی کرده و مورد استفاده قرار دهند.

شما با کمک گیت هاب شروع به مشارکت بیشتر در پرستاشاپ نموده‌اید. چه چیزی انگیزه انجام این کار را به شما می‌دهد؟

در هنگام ساخت و توسعه قالب Warehouse متوجه برخی ایرادات و مشکلات در پرستاشاپ شدم و از آنجا که پرستاشاپ برای من مهم است و از طرفی دارا بودن یک قالب پایدار برای من از اهمیت بالایی برخوردار است، تصمیم به رفع و گزارش خطاها گرفتم.

کار با هسته پرستاشاپ علاوه بر اینکه به ما کمک می‌کند که سیستم بهتری داشته باشیم برای من مزایا و منافعی نیز به همراه داشته است. کار بر روی یک فریمورک قالب جدید برای پرستاشاپ ۱.۷ دوره‌ی بسیار پر مشغله و پرکاری را برای من رقم زده بود، اما حالا من برنامه‌هایی برای مشارکت بیشتر در پرستاشاپ دارم که به زودی شاهد آن خواهید بود.

به نظر شما ما چگونه می‌توانیم به دیگران برای مشارکت بیشتر در پروژه پرستاشاپ کمک کنیم؟

شاید بهتر باشد که forge.prestashop.com بیشتر معرفی و تبلیغ شود تا کاربران به جای مطرح کردن مشکلات در تالار گفتگو، شروع به ایجاد تیکت و عنوان کردن مشکلات به صورت تیکت کنند. ایده بسیار خوبی است اگر امکانی فراهم شود که کاربران بتوانند به صورت مستقیم از قسمت مدیریت فروشگاه خود (پیشخوان) اقدام به ثبت تیکت کنند.

خیلی از تو سپاسگزاریم مارسین عزیز، امیدواریم به زودی تو را در گزارش‌های هفتگی هسته پرستاشاپ ببینیم.

 

مصاحبه کننده: آقای Xavier Borderie از مدیران ارشد پرستاشاپ

منبع: Contributor Interview: Marcin Szperlik

مترجم: حامد جمشیدپور