پلاگین تایم لاین سفارش ؛ سومین پلاگین رایگان پرستاشاپ

درود بر همراهان همیشگی پرستافا،

همانطور که پیشتر وعده داده بودیم، با یک پلاگین رایگان دیگر برای پرستاشاپ فارسی نزد شما آمده‌ایم.

ایده‌ای که چندی پیش توسط یکی از کاربران پرستافا ارائه شده بود و امروز ما آن را برای شما پیاده‌سازی و آماده استفاده نموده و به رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم. پلاگینی رایگان برای پرستاشاپ که با استفاده از آن می‌توانید در صفحه سفارشات، یک تایم لاین (نوار زمان) در رابطه با هر سفارش داشته و ساده‌تر از گذشته در جریان روند ثبت و پردازش سفارش و همچنین مکاتبات فی مابین خود و مشتری قرار بگیرید.

پیش‌نیازها برای درک بهتر این مطلب:

۱- پرستاپلاس چیست؟

پرستاپلاس شگفت‌انگیزترین ماژول پرستاشاپ فارسی است، ماژولی حیرت‌انگیز که با نصب آن می‌توانید پرستاشاپ را راست‌چین و بومی نموده و بدون کوچکترین تغییر در هسته پرستاشاپ، از پرستاشاپ کاملا بومی شده همراه با تاریخ جلالی بهره‌مند شوید. بزرگترین مزیت استفاده از پرستاپلاس این است که شما همواره می‌توانید بدون تاخیر و همگام با وب سایت رسمی پرستاشاپ (Prestashop.com) از آخرین نسخه پرستاشاپ استفاده کنید و نسخه پرستاشاپ شما همواره به روز خواهد بود، چرا که بومی سازی پرستاشاپ بدون هیچگونه تغییر در هسته پرستاشاپ تنها با نصب یک ماژول فوق کاربردی به نام پرستاپلاس انجام می‌شود. ماژولی که به جرات می‌توان آن را مهم‌ترین ماژول پرستاشاپ پارسی تا به امروز دانست که سبک و سیاق استفاده از پرستاشاپ را در ایران بطور کامل متحول نمود.

اگر پاراگراف بالا، اولین تعریفی است که از پرستاپلاس می‌شنوید و می‌خواهید که بیشتر در رابطه با پرستاپلاس و تحولاتی که در استفاده از پرستاشاپ در ایران به وجود آورده بدانید، اکیدا توصیه می‌کنیم که مقاله پرستاپلاس، بومی‌سازی پرستاشاپ بدون کوچکترین تغییر در هسته پرستاشاپ را مطالعه کنید تا درک بهتری از پرستاپلاس داشته باشید، بزرگترین ماژول پرستاشاپ فارسی که امکانات و مزیت‌های بی‌شماری را برای فروشگاه پرستاشاپی شما فراهم می‌کند.

۲- استفاده از پلاگین‌ها در پرستاشاپ!؟ چطور ممکن است!؟

اگر شما به تازگی به جمع کاربران پرستافا پیوسته‌اید و یا اگر بطور اتفاقی با جستجو در موتورهای جستجو به این صفحه هدایت شده‌اید و با مشاهده عنوان این مطلب شگفت‌زده‌اید که چطور ممکن است در پرستاشاپ از پلاگین‌ها استفاده نمود، توصیه می‌کنیم که مقاله‌ی با پرستاپلاس، پلاگین‌ها برای اولین بار به پرستاشاپ فارسی آمدند را مطالعه کنید تا در جریان چند و چون کار قرار گرفته و متوجه شوید که چگونه ماژول پرستاپلاس، امکان استفاده از پلاگین‌ها را برای پرستاشاپ فراهم آورده است. امکان بی‌نظیری به عنوان نصب پلاگین در پرستاشاپ که برای اولین بار در ایران و جهان توسط ماژول پرستاپلاس به دنیا هدیه شد. پس به راستی که با پرستاپلاس باید گفت:

سلام به پلاگین‌های پرستاشاپ!!!

چرا باید از پرستاپلاس استفاده کنیم؟

 • پرستاپلاس خاص ترین ماژول پرستاشاپ در جهان است!
 • به کمک پرستاپلاس ، پرستاشاپ قابلیت کار با پلاگین ها را خواهد داشت!
 • تنها میتوان با یک کلیک از میان پلاگین های منتشر شده ، پلاگین مناسب را انتخاب ، دانلود و نصب کرد!
 • با بومی‌ساز پرستاپلاس، شما از پرستاشاپ دست‌کاری نشده استفاده می‌کنید.
 • همراه با انتشار نسخه‌های جدید پرستاشاپ، شما هم می‌توانید پرستاشاپ خود را به روز کنید.
 • بدون کوچکترین تغییر در هسته پرستاشاپ آن را بومی‌سازی، راستچین و دارای فونت زیبای پارسی می‌کنید.
 • به پرستاشاپ خود امکان بهره‌مندی از پلاگین‌ها را می‌افزایید. با پرستاپلاس پلاگین‌ها به پرستاشاپ شما می‌آیند.
 • پلاگین‌های رایگانی همچون ویرایشگر پرستافا و تایم لاین سفارش را می‌توانید به سادگی نصب و مورد استفاده قرار دهید.
 • پرستاپلاس همیشه در حال توسعه است و هر هفته پلاگین ها وامکانات جدید به آن افزوده میشود!

بسیار خُب، این ۲ مورد پیش‌نیازهایی بود که برای درک بهتر این مطلب به مطالعه آنها نیاز داشتید. حالا برویم به سراغ پلاگین تایم لاین سفارش که به صورت رایگان می‌توانید آن را دانلود و در فروشگاه پرستاشاپی خود مورد استفاده قرار دهید.

پلاگین تایم لاین سفارش

این پلاگین که به رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد، با ایجاد باکسی در صفحه هر یک از سفارش‌ها، تایم لاینی در آن باکس ایجاد می‌کند که ثبت، تغییر وضعیت و پیام‌های مربوط به هر سفارش همه در یک جا پیش روی شما باشند تا به عنوان مدیر فروشگاه، با یک نگاه در جریان تمامی وقایع مربوط به هر سفارش قرار بگیرید، حتی پیام‌هایی که از جانب مشتری در رابطه با آن سفارش برای شما ارسال شده‌اند و پاسخ‌هایی که شما به آن پیام‌ها داده‌اید.

به تصویر زیر که نمایی از عملکرد این پلاگین در صفحه سفارشات است توجه کنید:

پلاگین تایم لاین سفارش

همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید، در تایم لاین سفارش، از لحظه ثبت سفارش تا زمانی که کالای خریداری شده به مشتری تحویل می‌شود، کلیه موارد مربوط به سفارش، همراه با تاریخ درج شده‌اند. حتی پیام‌هایی که بین شما و مشتری رد و بدل شده است.

پلاگین تایم لاین سفارش یکی دیگر از پلاگین‌های رایگان پرستاشاپ است که توسط پرستافا برای شما تهیه و تدارک دیده شده. این پلاگین سومین پلاگین رایگان ارائه شده برای پرستاپلاس است.

برای استفاده از این پلاگین شما نیاز به نصب ماژول پرستاپلاس دارید. اگر پیش از این پرستاپلاس را نصب نکرده‌اید همین الان برای نصب آن اقدام کنید. دانلود ماژول پرستاپلاس

دانلود و نصب پلاگین تایم لاین سفارش

 • اگر شما از پرستاپلاس نسخه ۲ یا بالاتر استفاده می‌کنید، نیاز به هیچ کاری ندارید چرا که پلاگین‌های جدید منتشر شده توسط پرستافا به صورت آنلاین و خودکار در تب «مدیریت پلاگین‌ها» به نمایش در می‌آیند و شما به راحتی می‌توانید بر روی دکمه دانلود کلیک کرده و ماژول مورد نظر خود را دانلود و نصب نمایید.
 • اگر از پرستاپلاس نسخه ۱ استفاده می‌کنید، نیاز دارید که در ابتدا ماژول پرستاپلاس خود را به روز کنید و آن را به آخرین نسخه یعنی نسخه 2.0.4 ارتقا دهید. برای ارتقای ماژول پرستاپلاس از نسخه ۱ به نسخه ۲، با توجه به تغییرات اساسی که در نسخه ۲ ماژول پرستاپلاس وجود دارد، در ابتدا باید پرستاپلاس را از فروشگاه خود به طور کامل حذف کنید و سپس آخرین نسخه پرستاپلاس را دانلود و در فروشگاه خود نصب کنید.

پلاگین پرستاشاپتصویری از پلاگین تایم لاین سفارش در تب مدیریت پلاگین‌ها

 

اگر دیدگاهی در رابطه با بهتر شدن این پلاگین دارید، می‌توانید پیشنهادات و نظرات خود را در همین صفحه برای ما بنویسید. به شما اطمینان می‌دهیم که دیدگاه‌ها و پیشنهادات شما خوانده شده و در صورت امکان، در دستور کار تیم توسعه دهنده پرستافا قرار خواهد گرفت. شمایید که با پیشنهادات خود این پلاگین را توسعه داده و بهتر شدن آن را ممکن می‌کنید.

مزیت‌های استفاده از پلاگین تایم لاین سفارش پرستاشاپ

 • امکان مشاهده روند ثبت سفارش و کلیه تغییرات وضعیت سفارش به صورت تایم لاین در صفحه سفارش
 • امکان مشاهده کلیه پیام‌های رد و بدل شده بین شما و مشتری در تایم لاین بدون نیاز به مراجعه به بخش خدمات مشتریان
 • تسهیل امر بررسی سفارش‌های ثبت شده در فروشگاه پرستاشاپی شما
 • نصب و استفاده از این پلاگین پرستاشاپ رایگان بوده و رایگان باقی خواهد ماند.

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، ایده‌ی ساخت این پلاگین توسط یکی از کاربران پرستافا مطرح شد و طی کمتر از یک هفته ما آن را برای شما طراحی و پیاده‌سازی نمودیم و به رایگان در اختیار عموم قرار دادیم.

شما هم می‌توانید دیدگاه‌ها و ایده‌های خود را برای ما بنویسید تا پس از بررسی، در صورت امکان ایده شما را عملیاتی نموده و پلاگین جدیدی به مجموعه پلاگین‌های پرستاشاپ بیفزاییم تا شما و دیگران از امکانات آن بهره برده و در راه توسعه فروشگاه پرستاشاپی خود بیش از پیش بهتر و حرفه‌ای‌تر عمل کنید.

به شما اطمینان می‌دهیم که دیدگاه‌های شما یک به یک بررسی و مطالعه شده و ایده‌های شما برای ساخت پلاگین در صورت امکان در برنامه تیم توسعه پرستافا قرار خواهد گرفت.

 

پرستاپلاس = استفاده از آخرین نسخه پرستاشاپ + استفاده از امکانات پلاگین‌ها

استفاده از ماژول پرستاپلاس و امکانات و ویژگی‌هایی که این ماژول شگفت انگیز برای فروشگاه پرستاشاپی شما فراهم می‌آورد دیگر بر کسی پوشیده نیست. چه در فکر راه اندازی یک فروشگاه آنلاین باشید و چه دارای یک فروشگاه فعال و مشغول به کار باشید در هر دو صورت می‌توانید پرستاپلاس را نصب کرده و طعم جدید پرستاشاپ فارسی را بچشید. زین پس فروشگاه پرستاشاپی شما همواره به روز خواهد بود و پرستاشاپ را بدون نگرانی از سایت رسمی پرستاشاپ دانلود خواهید کرد، بدون کوچک‌ترین تغییر در هسته پرستاشاپ.

پلاگین تایم لاین سفارش تنها یکی از مجموعه پلاگین‌هایی است که به مخزن پلاگین‌های رایگان پرستاپلاس اضافه شده است. به شما این نوید را می‌دهیم که در روزها و هفته‌های آتی، پلاگین‌های کاربردی و رایگان دیگری در اختیار شما پرستاشاپی‌های عزیز قرار خواهد گرفت. پس، این داستان ادامه دارد…

 

با احترام و تشکر فراوان!